Sıkça Sorulan Sorular

Fertile & Fertile Plus Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yöntemi Nedir ?

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri olan Fertile & Fertile Plus canlı, sağlıklı hücrelere fiziki olarak zarar verebilecek teknikleri kullanmadan, morfolojik ve fizyolojik olarak daha iyi durumda ve DNA kırıklarının bulunma oranı çok daha az olan spermlerin; diğer ölü olgunlaşmamış ve düşük kaliteli sperm hücrelerinden ayıklanmasını sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Mikroakışkan Çip teknolojisi, tüp bebek tedavisinde bir tüp bebek protokolünde kullanmak için gerekli olan sağlıklı spermleri elde etmek için kullanılır.

Fertile & Fertile Plus Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yöntemi Sağlık Bakanlığı Onaylı mı ?

Ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Yönetmeliği gereklilikleri ve Avrupa Birliği Standardını belirten CE belgesine sahip olarak üretilmektedir. CE sertifikası alınırken 93/42/EEC tıbbi cihaz yönetmeliğine göre üretilen tıbbi cihaz, Ek IX’ a göre sınıflandırıldığında “Invaziv olmayan cihazlar” başlığı altında “Kural 2” ye göre değerlendirilmektedir.

Ayrıca GMDN kodu olarak bilinen Global Tıbbi Cihaz Sınıflandırma Sistemi Numarasıda 46553 “Üremeye yardımcı tedavilerde kullanılan küçük ekipmanlar” başlığı altında değerlendirilmektedir.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yöntemi Nerelerde Uygulanmaktadır ?

FERTILE® ve FERTILE Plus® üremeye yardımcı tedavi merkezlerinde, androloji laboratuvarlarında, hastanelerin tüp bebek merkezlerinde ve tıp laboratuvarlarında kullanıma uygun bir üründür.

http://www.fertilechip.com/Uygulama-Merkezleri linkimizden uygulama yapılan hastanelere ulaşabilirsiniz.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan Bir Ürün mü ?

Evet, FERTILE® ve FERTILE Plus® ürünleri Tüp Bebek olarak adlandırılan yumurtaya sperm mikroenjeksiyonu (ICSI) tekniğinde enjekte edilebilecek en iyi spermlerin seçiminde kullanılmaktadır.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri Aşılama Yönteminde de Kullanılıyor mu ?

Evet , FERTILE Plus® ürünümüz aşılama işleminde sperm seçimi için kullanılan bir üründür.

Daha Önce Tüp Bebek Tedavisi denedim Mikroakışkan Sperm Ayıklama Yöntemi ne kadar başarılı olur?

İnfertilite sebeplerinin sayısı çok fazladır. Öncelikle bu sebeplerin neler olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir.

Bu sonuçlara göre Mikroçiplerin başarı oranından bahsedilebilir.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri ile Tedavi Azospermi gibi durumlarda uygulanabilir mi?

Bu sistem ejekülatta hiç canlı sperm bulunmuyorsa kullanılamamaktadır.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yönteminin Tüp Bebek Yönteminden Farkı Nedir ?

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yöntemi, Tüp Bebek tedavisine ek olarak yapılmaktadır. Spermler arasından DNA hasarı en düşük olan spermler ayrıştırılarak yumurtaya ulaşmasını sağlanır. Böylelikle doğumla sonuçlanan gebelik oranlarında yüksek başarı oranları alınmaktadır.

Detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz : http://on.fb.me/1moaJDK

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yöntemi Spermiyogram Testinde sayı olarak yüksek ancak ileri harekette sorunu olanlar için uygulanabilir mi ?

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yönteminde spermler içerisinden seçim yapıldığı için teknolojinin başarılı olma ihtimali vardır. Kesin sonuçlar için en yakın uygulama merkezimize gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çip Yönteminin Maliyeti Nedir ?

Uygulama merkezlerine göre değişiklik göstermekte olup normal tüp bebek tedavisi maliyetine ek olarak 750 TL ile 1.000 TL civarındadır.

© 2015 fertilechip.com. Tüm Hakları Saklıdır. ÒKoekBiotechÓ